“éterum důlní bazén vs sólo 2017”

“éterum důlní bazén vs sólo 2017”

Osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) mají poslední týden na podání Přehledu o příjmech a výdajích za rok 2016 (přehled OSVČ). Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) připomíná, že tuto povinnost mají i OSVČ, které vykonávaly samostatnou výdělečnou činnost jen po část loňského roku či v jeho průběhu samostatnou výdělečnou činnost přerušily (ukončily). Podat přehled OSVČ za rok 2016 lze zpravidla nejpozději do úterý 2. 5. 2017.
Romantická noční procházka s přáteli. Krajina byla ozářena Měsícem v úplňku, lesy byly plné tajemných zvuků i starých důlních děl – pěkné to bylo. Sice jsme zcela vyhořeli na třetí stagi, ale zase tolik to nevadilo, protože zbylé získané indicie bohatě stačily na určení místa, kde hledat finálku. Díky za velmi zajímavý exkurz do historie.
V Česku působí ve výzkumném managementu jen 12 procent žen, průměr EU je 24 procent. Technologická agentura chce podpořit mladé začínající vědce a ženy zvlášť. V letech 2017 a 2018 by mezi ně chtěla rozdělit 180 milionů korun.
Lednice, pračka i žárovka. Je už vaše domácnost „chytrá“? ….. Dokážete si představit, že byste stisknutím jediného tlačítka mohli ovládat veškerou elektroniku ve své domácnosti? Pomocí jediné aplikace mít nejen přehled o veškerém dění v každé místnosti, ale dokonce jej řídit?
Život s mobilním telefonem ….. Mobilní telefony nám vládnou již pěknou řádku let, a přesto se s ním někteří z nás doposud nesžili. Je pro nás pouze symbolem omezování osobní svobody a narušení soukromí, které je již tak narušené prostřednictvím přístupu k sociálním sítím a diskusním platformám. Před mobilním telefonem se nikde neschováme. Jsme na každém kroku k zastižení a samozřejmě v kteroukoliv denní i noční hodinu.
Při konzumaci piva pak rovněž platí známé pořekadlo ‘méně je více’. „Ženám se doporučují maximálně dvě třetinky piva denně. Při tomto množství a zdravém životním stylu se není třeba obávat ani pivního bříška,” říká Martina Ferencová a doplňuje: „Pivo je tradičním českým nápojem, který se hodí nejenom k různým pokrmům, ale zpříjemní i setkávání s přáteli či rodinou.”
MĚSÍČNÍ REPORT Zpravodajství z kapitálových trhů 1.11. 30.11.2012 Souhrn dění listopad 2012 Souhrn Listopad roku 2012 se pro riziková aktiva vyvíjel dobře, neboť akciové indexy vyjma maďarského indexu
Nebezpečí chronického stresu a jak se s ním vypořádat ….. Chronický stres vede ke vzniku zánětů. (Unsplash) Když dostaneme infekci, tělo zareaguje zarudnutím, napuchnutím a bolestí. Říká se tomu zánět a je to způsob, jakým se náš imunitní systém zbavuje vetřelců. Tato reakce je nezbytnou součástí procesu uzdravování. Zánět se však může stát i naším nepřítelem a hlavní příčinou chorob.
Posledním jídlem neandertálců z jeskyně Spy bylo maso srstnatých nosorožců a divokých ovcí. Kromě masa jedli lidé z Belgie také houby. Strava španělských neandertálců byla o něco chudší. Vědcům se nepodařilo ze zubního plaku zachytit žádné zbytky masitého pokrmu. Lidé z lokality El Sidrón si pochutnávali spíše na rostlinné stravě. Jejich zubní plak odhalil přítomnost zbytků piniových oříšků, mechu, hub a kůry stromů. Zubní povlak jednoho ze španělských neandertálců navíc obsahoval stopy topolu, který se u žádného jiného zkoumaného jedince neobjevil.
Ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová včera jednala v Krakově se slovenským ministrem práce Jánem Richterem v rámci dvoudenního setkání ministrů zodpovědných za zaměstnanost a sociální věci z tzv. Visegradské 4 (V4). Diskutovali o možnostech a dopadech veřejné služby a docházce nezaměstnaných. Diskuse se týkala také výměny vzájemných zkušeností v oblasti sociálních věcí a zaměstnanosti v obou zemí.
„Maminka se obrátila na Úřad pro mezinárodněprávní ochranu dětí v listopadu loňského roku s případem hrozícího odebrání holčičky, kterou má se svým norským mužem. Požádali jsme ji o podklady a dohodli jsme se, že budeme přímo kontaktovat Barnevernet, pokud o to bude mít maminka zájem. Ta následně uvedla, že věc probere se svým právním zástupcem. Na náš dotaz, zda máme vstoupit do jednání s Barnevernetem, od konce listopadu již nereagovala. Do této chvíle tedy není ve spojení ani s námi, ani s českým velvyslanectvím v Norsku,“ řekla ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová.
Zboží z druhé ruky, které je ještě v záruce? Nevěřte tomu ….. Spotřební zboží často za svůj život vystřídá více než jednoho majitele. Jak je to ale u použitého zboží se zárukou? Můžete se spolehnout na přiložený záruční list?
Markéta Šichtařová: Jak vyrobit rasisty snadno a rychle ….. Má to svůj název. Říká se tomu „vyhodíte někoho dveřmi, a on za vámi vleze oknem“. Alternativně se mluví o „stokrát nic, které i vola umoří“. Je to takový psychologický zákon akce a reakce. Tlačte na pilu příliš, a kousne se.
The ICCC conference series organized by The Association for Computational Creativity since 2010 is the only scientific conference that focuses on computational creativity alone and also covers all aspects of it.
A vlastně se ani nedivím, že lidé mají o výživě zažito spousty nepřesných informací. Jako pět základních příčin vidím v tom, že: si obvykle neseme mnoho nevhodných stravovacích zvyklostí z dětství a průběhu života, máme k dispozici nesčetně zdrojů s informacemi o stravování, přičemž co zdroj, to vlastní názor a jiné tvrzení (+ moje kamarádka říkala, že…), nebo se naopak o stravování nezajímáme vůbec jsme ovlivněni obecným povědomím a nepřesnými informacemi, neposloucháme vlastní tělo a nepoužíváme racionální pohled při výběru potravin a jídel.
Chemik po 200 letech objevil novou modrou. Teď z ní bude pastelka ….. Před osmi lety byl v laboratoři Mase Subramaniana, chemika a profesora Oregon State University, popsán nový modrý pigment. Zajímavé je, že k tomu došlo jen díky šťastné náhodě – jeden student zkombinoval oxidy yttria, india a manganu a když výslednou substanci vytáhl z pece, byla jasně modrá.
V diskusích kolem hodnocení českého výzkumu, vývoje a inovací (VaVaI) se s velkou frekvencí objevuje pojem “kafemlejnek”. Je tak posměšně označován před téměř deseti lety přijatý systém, ve kterém je každému výsledku (vědecké publikaci, knize, patentu, …) přiřazen určitý počet bodů…
Karviná odříznutá od zbytku světa, Bohumín podle aktuálních zpráv čeká stoletou vodu, s povodněmi se potýká i řada dalších míst v České republice. V důsledku živelní pohromy se mohou někteří občané ČR dostat do tíživé životní situace, proto Ministerstvo práce a sociálních věcí přináší potřebné informace z pracovněprávní a sociální oblasti. Více v tiskové zprávě.
“Hagusy” vyráběné českou společností Neumann byly designovány přímo pro UAZ. Na zakázku vyráběné podélníky rozloží hmotnost zavazadel po celé ploše střechy s důrazem na kotevní místa. Na podélné nosiče mohou být krom obvyklých zahrádek a nosičů na sportovní příslušenství montovány také držáky na žebřík, či jinou specializovanou pracovní výbavu. 
Vědci by rádi měsíc nejen prozkoumali z jeho oběžné dráhy, ale také přistáli na povrchu a největším snem je samozřejmě zdolat ledovou krustu a dostat se až k samotnému oceánu. Ledová slupka ale může mít i desítky kilometrů!
3. ktorý má slabú intenzitu, malú mieru nejakej vlastnosti (op. silný, výrazný) • slabý • nepatrný • nebadateľný • ľahký: jemné, slabé chvenie; jemný, nepatrný, nebadateľný náznak, úsmev; ľahký vánok, dotyk • svetlý • bledý • pastelový (o jemných farbách) • nevtieravý • decentný: nevtieravá, decentná vôňa • nevýrazný • nenápadný • mierny: jemný, nevýrazný, nenápadný, mierny vzor, ornament • diskrétny • tlmený: diskrétne, tlmené svetlo • mäkký • nežný: mäkké tóny, nežný hlas • príjemný • lahodný • poet. eolský (jemnosťou lahodiaci zmyslom; op. nepríjemný): príjemný, lahodný, eolský zvuk harfy • prejemnený • rafinovaný (jemný, ale účinný): prejemnené, rafinované pôžitkárstvo • expr.: jemnučký • jemnušký • jemnunký • jemnulinký (veľmi jemný)
Ministerstvo práce a sociálních věcí nabízí lidem novou úpravu DŮCHODOVÉ KALKULAČKY. Dosud si lidé mohli spočítat pouze svůj budoucí důchod za předpokladu, že se nijak nezmění zákony a důchody jim bude stát i za 30 nebo 40 let počítat a také platit stále stejně jako dnes. Nová verze kalkulačky naopak vychází z toho, že důchodců bude v Česku přibývat a stát v budoucnu již nebude mít peníze na udržení takové výše důchodů. Důchodovou kalkulačku najdete zde.
Stavebnictví; Opravy; Instalační služby; Hloubkové ropné vrty nebo vrty zemního plynu; Stavby a údržba ropovodů; Klimatizační zařízení (Instalace a opravy -); Požární hlásiče (Instalace a opravy -); Poplašné systémy (alarmy) proti vloupání instalace a opravy -; Izolování proti vlhkosti; Antikorozní úprava; Antikorozní nátěry pro vozidla; Asfaltování; Tapetování; Vrtání studní; Stavebnictví; Stavby továren; Přístavní hráze (Stavby -); Konzultace ve stavebnictví; Stavební informace; Protektorování pneumatik; Pokrývačské služby (práce); Důlní těžba, hornictví; Dezinfekce; Mazání vozidel; Povrchová těžba; Čištění oken; Přístavy (Stavby -); Doplňování kazet s tonerem; Opravy automobilů; Informace o opravách; Výtahy (Montáž a opravy -); Elektrické spotřebiče (Instalování a opravy -); Zavlažovací zařízení (Instalace a opravy -); Sklady (Stavby a opravy -); Pece (Montáž a opravy -); Telefony (Instalace a opravy -); Počítačové vybavení (Montáž, údržba a opravy -); Kancelářské stroje a zařízení (Montáž, údržba a opravy -); Stroje (montáž, údržba a opravy); Instalace dveří a oken; Kuchyňská zařízení (Montáž -); Úklid interiérů [budov]; Izolování staveb; Nýtování; Klempířství a instalatérství; Praní plenek; Ostření nožů; Zednické služby; Umělecká truhlářská výroba a Motorová vozidla (Údržba a opravy -); Hořáky, kahany (Údržba a opravy -); Bezpečnostní schránky (Údržba a opravy -); Trezory (Údržba a opravy -); Opravny hodin; Letadla (Údržba a opravy -); Kožešiny (Údržba, čištění a opravy -); Kůže (Údržba, čištění a opravy -); Nábytek (Údržba -); Údržba vozidel; Údržba plaveckých bazénů; Podmořské opravy; Podmořské stavitelství; Hubení škůdců, s výjimkou pro zemědělské účely; Odrušování elektrických přístrojů; Cínování (opětné); Žehlení; Čalounění; Chladicí zařízení (Instalace a opravy -); Topná zařízení (Montáž a opravy -); Štukování, sádrování; Leštění vozidel; Deratizace; Kotle (Čištění a opravy -); Čištění budov [fasád, vnějších povrchů a ploch]; Čištění šatstva; Čištění automobilů; Čištění ulic; Promítací přístroje (Opravy a údržba -); Čalounické opravy; Fotografické přístroje (Opravy -); Šatstvo (Opravy -); Deštníky (Opravy -); Slunečníky (Opravy -); Pumpy a čerpadla (Opravy -); Opravy bezpečnostních zámků; Restaurování uměleckých děl; Restaurování nábytku; Restaurování hudebních nástrojů; Obnova motorů (použitých nebo částečně zničených); Obnova strojů (použitých nebo částečně zničených); Lodě (Stavba -); Malování a natírání (Interiérů a exteriérů -); Obuv (Opravy -); Čištění komínů; Čištění nebo broušení pemzou; Pískování; Servisní stanice [vozidel] doplňování paliva a údržba; Demolice budov; Výstavba obchodních stánků a obchodů; Zedníci (zednické služby); Montáže lešení; Chemické čištění; Dláždění cest; Žehlení prádla; Stavební dozor; Truhlářské služby; Pronájem stavebních strojů a zařízení; Pronájem buldozerů; Pronájem bagrů a rypadel; Půjčování jeřábů [stavební zařízení]; Pronájem čisticích strojů; Půjčování silničních zametacích strojů; Oprava šatstva; Lakování, glazurování; Výroba umělého sněhu; Opravy oděvů; Reklamní tabule (Malování nebo opravy -); Vulkanizace pneumatik [opravy]; Čištění; Mytí automobilů; Čištění, praní; Mytí dopravních prostředků; Praní prádla.
Carpets, rugs, mats and matting, linoleum and other materials for covering existing floors; Wall hangings (non-textile); Non-slip mats; Automobile carpets; Bath mats; Textile wallpaper; Wallpaper; Door mats; Gymnasium mats; Artificial turf; Linoleum; Mats; Mats of woven rope for ski slopes; Carpet underlay; Reed mats; Rugs; Floor coverings; Vinyl floor coverings; Wall hangings, not of textile.
Ministerstvo vnitra (MV) a Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) reagují na nepřesné informace, které se objevily v souvislosti s probíhajícím řízení u Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) ve věci veřejné zakázky na poskytnutí produktů Microsoft a služeb s těmito produkty spojenými.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *